سراب

هر صدایی که در طبیعت ایجاد می شود نوعی موسیقی است که هر کسی قادر به درک آن نیست.

« به یاری مسیح، که مرا نیرو می دهد، می توانم همه کار انجام بدهم. »

( رساله ی فیلیپیان، باب 4، آیه ی 13 )

یک مجله ی علمی مقاله ای چاپ کرده بود که علی رغم شگفت آور بودن، به نظر من بسیار پر معنا آمد. هر چه بیش تر در موردش فکر کردم، بیش تر به نظرم آمد که نسبتاً صحیح است. این مقاله می گفت که تمام بچه ها در دوران نوزادی شان خصیصه ی نبوغ را دارند. مدعی بود که میان مایه بودن، بعدها در زندگی ظاهر می شود. به گفته ی مقاله، بچه ها نوابغ مینیاتوری هستند.

اگر چنین باشد، چه بر سر نبوغی که در اکثر ما هست می آید؟ برخی افراد نبوغ را بروز می دهند؛ سایرین متأسفانه آن را از دست می دهند. یا نکند آن را از دست نمی دهند؟ نه، شما هرگز چیزی را از دست نمی دهید. هیچ چیز هرگز فراموش نمی شود. هر چزی که در هر زمان دیده اید، اندیشیده اید یا تجربه کرده اید، در ذهن تان ثبت شده است. نبوغی که با آن زاده شده اید هم هنوز هست؛ پنهان شده است؛ مدفون شده است. با داشتن ترکیب صحیح شرایط و الهام های بزرگ نیروی معنوی، می تواند رها شود.

به خودتان بستگی دارد که چه بشوید. خدا به شما این توان را داده که بر تمام دشواری ها غلبه کنید و از عهده ی تمام بحران ها بر بیایید. اما بایست اول یاد بگیرید که خلاقانه و مثبت فکر کنید، تا بعد بتوانید شروع کنید به رسیدن به هر چیزی در زندگی تان. برای این که از نو آغاز کنید، نگرش ذهنی تان، انگیزه تان و رویه ی افکار معنوی تان را بازبینی کنید. خلاصه این که، ایمان تان چقدر قوی است؟

منبع:

کتاب: چگونه از نو آغاز کنیم.

نوشته ی: دکتر نورمن وینسنت پیل

ترجمه ی: افشین ابراهیمی

انتشارات نسل نواندیش

 *Mahsa**Sarab*
 
نوشته شده در سه‌شنبه ۱۳٩۱/٤/٢٠ساعت ۱۱:۳٠ ‎ق.ظ توسط مهسا نظرات ()


Design By : Pichak